Archiwum

2016.01.15

Baśniowa biżuteria Memero

Baśniowa biżuteria Memero

Małgorzata Muszyńska, projektantka biżuterii, właścicielka marki Memero, postanowiła odejść zupełnie od półfabrykatów na rzecz biżuterii wykonanej ręcznie od podstaw. We własnej pracowni tworzy wyroby od podstaw w technice metaloplastyki, włącznie z przetapianiem srebra. W swojej pracy wykorzystuje tradycyjne techniki złotnicze, jak: kucie, młotkowanie, lutowanie, repusowanie, walcowanie srebra itp. Podstawowym materiałem jest srebro oksydowane próby 999 lub 930, ale wykorzystuje także miedź, złoto, mosiądz, kamienie szlachetne i półszlachetne, bursztyny, perły hodowlane, cyrkonie i skórę.

Jej prace są nieco surowe, jakby stare i archaiczne w stylu poprzez użycie przyciemnianego srebra i inspirowanie się średniowieczną biżuterią. Projektantka uwielbia kontrastowe połączenia jasnego srebro z ciemnym, gładką fakturę z drapaną, surową formę z ekskluzywnym kamieniem. Jak sama mówi, ostateczny efekt musi być oryginalny, nawet jakby odrobinę niedokończony.

 

Większość jej prac to unikatowe egzemplarze, których nie jest w stanie powtórzyć. Zapraszamy do galerii prac Projektantki, dostępnej w  naszym butiku: MEMERO Biżuteria Autorska.